Násilí a zneužívání - Vitavera - Váš psycholog na telefonu!
Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

násilí zneužívání

Násilí a zneužívání

 

Je veliká statistická pravda, že násilí a zneužívání probíhá nejčastěji v rodinném prostředí. Jedná se o domácí násilí. Jde většinou o pozvolný proces, který začíná lehkými urážkami, ponižováním, přehlížením nebo kontrolou chování - kde jste byli a s kým. Někdy si ani nemusíte uvědomit, že se děje něco špatného, můžete omlouvat chování druhého. Vždyť on/ona jen žárlí a vždyť ono je to vlastně hezké. Postupně ovšem forma přitvrdí a dochází až k teroru a hrubému fyzickému násilí, kdy je ohroženo jak vaše fyzické a duševní zdraví, tak nakonec i váš život sám. Řešení tak závažných problémů se nesmí odkládat!

Násilí a zneužívání tedy není “jen” otázka facek a mlácení. Násilí může mít formu psychického tlaku (ponižování, urážení, obviňování, zákazy, zastrašování, hrubé chování až vyhrožování, vydírání, ničení věcí oběti, terorizování), emocionálního násilí (soustavná kontrola - co dělá, s kým se stýká, kam chodí, zesměšňování, citové vydírání, výhružky odebráním dětí, vyhozením z bytu), ale též sexuální (znásilnění, nucení proti vůli k různým sexuálním praktikám, sexuální napadání), sociální (zákazy kontaktů s rodinou a s přáteli, cílem je sociálně oběť izolovat, využívání dětí nebo jiných osob jako prostředku nátlaku na oběť) či ekonomickou (omezování přístupu k penězům, neposkytování prostředků na společnou domácnost, případně na děti, absolutní kontrola nad příjmy a výdaji oběti, zatajování finanční situace rodiny). Zpravidla se setkáváme s kombinací různých forem domácího násilí.

Obětí domácího násilí, týrání, sexuálního zneužívání může být kdokoli! Nebuďte lhostejní k utrpení druhých. Pokud máte jen stín podezření, obraťte se na nás a my vám poradíme, jak dotyčné/mu nebo vám osobně pomoci. Týká se tento problém vás? Zkuste se opět postavit na vlastní nohy a najděte sílu k tomu, opustit člověka, o kterém si – i přes to všechno, co vám dělá – myslíte, že ho milujete a jste na něm závislí.

Odborníci na tuto kategorii:

zobrazit detail
Český jazykSlovenský jazyk Mgr. Josef Hrubý psycholog
Odborník na témata: Násilí a zneužívání, Strach a panika, Deprese, Trauma
„Změna je možná“
zobrazit detail
Český jazykSlovenský jazykAngličtina Petra Urbanová psychoterapeut
Odborník na témata: Osobnostní rozvoj, Vztahy a manželství, Strach a panika, Násilí a zneužívání, Smrt a zármutek, Sexualita, Deprese
V běhu život jsem se setkávala s lidmi, kteří potřebovali péči psychoterapeuta, ale báli se. Telefonické poradenství je ideální, bezpečné.
1

Články:

Proces truchlení při ztrátě blízké osobyvloženo 28. 10. 2024

Proces truchlení při ztrátě blízké osoby

Každý člověk se občas v životě setká s úmrtím blízké osoby. Čím bližší nám daná osoba byla, tím intenzivněji truchlíme. Většinou však smrt popíráme, nechceme o ní slyšet, tváříme se, že neexistuje, že se nás netýká.

To pak může vést k tomu, že když už se s ní setkáme a procházíme procesem truchlení.

Vztah s někým, kdo je zadaný?vloženo 14. 10. 2024

Vztah s někým, kdo je zadaný?

Říká se, že zamilovanost je především chemie, která nemá se zdravým rozumem co dělat.

Člověk se například zamiloval do někoho, kdo o něj nestojí nebo do někoho, kdo o něj třeba i jakýsi zájem má, ale už patří jiné osobě.

Žít s lenochem se nedá!vloženo 30. 9. 2024

Žít s lenochem se nedá!

Občas se stane, že si člověk najde partnera/partnerku, který se zezačátku jeví jako naprosto ideální, časem se ukáže, že tak bezchybný není. Dotyčnému je to v chemickém obluzení jedno nebo si říká, že se to spraví.

Náprava však nastane jen málokdy. Obzvlášť pokud jde o míru aktivity.

Schizofrenie není rozdvojená osobnostvloženo 16. 9. 2024

Schizofrenie není rozdvojená osobnost

Víte, co je schizofrenie? Mnoho lidí určitě ví, že se jedná o psychické onemocnění. A velká část z nich se domnívá, že se projevuje tím, že má člověk rozdvojenou osobnost.

Diagnóza schizofrenie zahrnuje velké množství příznaků, ale rozpolcená osobnost mezi ně nepatří. Ta je charakteristická pro mnohočetnou poruchu osobnosti. Podívejme se

|<< < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>|

Základní navigace

Přejít na obsah (přeskočit nahoru)


obchodní podmínky zpracování osobních údajů zpracování cookies mobilní verze  spolupracujte s námi  vaše názory a připomínky